Duminică, 2024-05-19, 12:34 PM
Bine aţi venit, Vizitator
Principală » 2012 » Octombrie » 1 » Au spart gheata! CSMS Iasi - CS Turnu Severin 1-0
8:08 AM
Au spart gheata! CSMS Iasi - CS Turnu Severin 1-0

Echipa locala CSMS Iasi, care joaca in Liga I la fotbal, a reusit prima victorie in actualul sezon. Dupa un meci sarac din punct de vedere calitativ, dar dramatic pe final, iesenii s-au impus cu 1-0 si incep sa spere ca pot evita retrogradarea. Este prima victorie a proaspatului antrenor Liviu Ciobotariu, care l-a inlocuit pe Ionut Popa pe banca tehnica a CSMS Iasi.

Iesenii au inceput in forta meciul din Copou, dar s-au stins in a doua parte a primei reprize. Presiunea a crescut in repriza secunda, dar fara rezultat. Mai mult, oaspetii au fost gata sa dea lovitura de gratie in minutul 90 (ocazie Zaharia, care scapa singur dar trage in portar). Golul a venit insa din partea CSMS Iasi, in minutul 91, din partea lui Petrovic.

Dupa 10 etape, CSMS Iasi are doar 5 puncte in clasament.
Vizualizări: 291 | Adăugat de: nTTTb | Rating: 0.0/0